Pomaganie czyni nas lepszymi | Twój Bohater
Menu Zamknij

Pomaganie czyni nas lepszymi

Temat altruizmu i pomagania bliźniemu powraca do nas często, na pewno sprzyja temu Wigilia i Święta. Tak nakazuje tradycja poprzez wolne nakrycie na stole, w świątecznych baśniach i opowieściach, czy akcjach charytatywnych, które w tym szczególnym czasie kierowane są do osób  samotnych, starszych, czy bezdomnych.

To czas zadumy, zastanówcie się więc, co moglibyście zrobić, nawet małego, nie wymagającego wielkiego heroizmu dla bliskich, czy dalszych – jak możecie pomóc innym spełnić swoje marzenia, zaspokoić potrzeby. Czy wiecie, że w mózgu obdarowującego wytwarzają się endorfiny jak po zjedzeniu słodyczy lub po treningu? Mózg czuje zadowolenie z dobrych uczynków i nagradza ciało. Pomagający regularnie czują się zdrowsi i się nie mylą – badania dowodzą, że spada u nich poziom złego cholesterolu, zmniejszają stany zapalne, łagodzą objawy depresji.

Ponad rok temu zetknęliśmy się przypadkiem z cudownym Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi, które stworzyli pasjonaci z wielkimi sercami otwartymi min. na ludzi dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, osób w kryzysie bezdomności, zagubionych, samotnych. Pomaga im odzyskać poczucie godności, znaleźć satysfakcjonującą pracę, zmienić życie i tym samym spełnić marzenia.

Ponieważ spełnianie marzeń to również misja portalu Twój Bohater, staramy się, jak tylko możemy, wspierać tę organizację w realizacji jej misji. Już podczas pierwszego wspólnego projektu skradli nasze serca otwartością i ciepłem. Podczas kolejnych działaliśmy z tą samą radością i zaangażowaniem. Następne już wkrótce.

Nasi Bohaterowie równie chętnie wspierają szczytne idee Stowarzyszenia, a portal Twój Bohater przeznacza część swoich wpływów na cele statutowe Stowarzyszenia.

Dlatego jeśli jesteście z nami, także pomagacie.

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi to ogólnopolska organizacją pożytku publicznego, która działa dzięki ludziom i dla ludzi. W tym okresie wsparło ponad 70 tyś. osób: dzieci i młodzież, osoby z niepełnosprawnością, doświadczające bezdomności, bezrobocia, biedy, borykające się z różnymi problemami: zdrowotnymi, rodzinnymi, społecznymi, mieszkaniowymi, materialnymi. Dla tych grup prowadzi 15 ośrodków, w każdym z nich wypracowuje nowe standardy pomocy społecznej, w tym przede wszystkim pomocy wzajemnej.  

W codziennej działalności realizują programy z obszaru: aktywizacji zawodowej, rehabilitacji społecznej, wychodzenia z bezdomności, resocjalizacji, promocji sztuki i edukacji kulturalnej. Świadczą poradnictwo psychologiczno-pedagogiczne, zawodowe, prawne, pomoc socjalną, szkolenia i kursy zawodowe, organizuje turnusy rehabilitacyjne, kampanie społeczne, konkursy itd. Adresaci projektów stają się często partnerami w działaniach podejmowanych na rzecz środowiska społecznego.  

W praktyce oznacza to, że człowiek w kryzysie, dzięki indywidualnemu podejściu, odbudowuje swoją godność, poczucie własnej wartości, zdobywa niezależność materialną, satysfakcjonującą pracę, zmienia swoje życie.  

Więcej o działalności Stowarzyszenia znajdziecie na: www.otwartedrzwi.pl

Pomagać można zawsze, nie tylko od święta. Nie wymaga to już dużego wysiłku. Często nie trzeba nawet wychodzić z domu. Rozejrzyjcie się wokół – jest ktoś komu chcielibyście pomóc?

Nie ma Twojego Bohatera w naszej bazie?

Napisz do nas! – zrobimy wszystko, żeby Was skontaktować! biuro@twojbohater.pl

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.