Motywacja - motor do działania | Twój Bohater
Menu Zamknij

Motywacja – motor do działania

Motywacja motor do dzialania

Motywacja jest w naszym życiu niezbędna. Zaczyna się od czynności codziennych i prozaicznych, jak wstanie z łóżka. Ale przecież są większe wyzwania: szkoła, sport, próby własnej twórczości artystycznej.  

Im dłużej wykonujemy jakąś czynność tym trudniej w niej wytrwać. Szczególnie jeśli wymaga stałego wysiłku i postępy przychodzą dopiero po dłuższym czasie. A czasem zdarzają się regresy. Zna to każdy, kto trenował, czy to jazdę konną, czy pływanie. Podobnie rzecz ma się z tańcem. Jeżeli więc potrzebujemy motywacji, by wstać z łóżka, o ile więcej przyda się jej tym, którzy podejmują wyzwania sportowe, decydują się na pot i łzy i odłożoną w czasie satysfakcję z efektów. Motywacja to klucz do sukcesu. Jakże często przekreśla wszystko słomiany zapał. Wiedzą to trenujący, ale także rodzice z pełnym poświęceniem wożący swoje pociechy na kolejne treningi, wspierający je podczas pierwszych zawodów. Potencjał i umiejętności nie wystarczą. Konieczna jest motywacja.

Jest wiele metod pozytywnego wzmacniania: pochwały, a przede wszystkim docenianie wysiłku, dobre przykłady osób, którym się udało, koncentrowanie się na następnym małym kroczku w dążeniu do upragnionego celu.  Czytanie o swoich Idolach i ich trudnej drodze na szczyt oraz obserwacja ich poczynań, ich wzlotów i upadków, ich słabości pokonywanej wytrwałością i ciężką pracą daje bardzo wiele.

Najważniejsza jest oczywiście motywacja wewnętrzna – tak chcę podjąć ten wysiłek, trenować, pracować nad sobą. Czasem jednak  można wspomóc się motywacją zewnętrzną. Najlepiej poszukać jej u źródła – u mistrzów. Kiedy Idol naszego dziecka opowiada, że zaczynał w tym samym wieku co my, albo wręcz później mały naśladowca zrozumie, że ma nawet większe szanse na sukces? Bohater, który wspomina, że on też wstawał o 4 rano i miał dwa treningi dziennie, po czym padał wieczorem na łóżko, albo mówi, że pilnuje diety i rzadko może sobie pofolgować i wreszcie dodaje, że to wszystko jest niczym w porównaniu z możliwością osiągnięcia celu – czy to nie będzie potężna dawka motywacji? Stanięcie na najwyższym podium i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, zwycięstwo w konkursie tanecznym, wygranie z setkami, tysiącami innych zawodników, zdobyciem wymarzonej roli – to wszystko może się stać także naszym udziałem!

Porozmawiajcie zatem osobiście z mistrzami. Sięgnijcie po tę wspaniałą możliwość spotkania lub obdarujcie nią bliskich – dzieci, rodzinę lub przyjaciół. Jeśli sądzicie, że indywidualna wideo rozmowa na żywo z idolem jest w stanie wzmocnić Was w tym co robicie, rozwinąć skrzydła lub dodać potrzebnej energii – zróbcie to koniecznie. Pora roku nie sprzyja wyjściom z domu, nasza energia naturalnie spada – może warto zrobić ten dodatkowy wysiłek i zadbać o motywację.

Zajrzyjcie do materiałów wideo z udziałem kilku naszych Bohaterów zamieszczonych na naszej stronie. Mówią w nich jak ważna jest motywacja i na pewno chętnie opowiedzą Wam o tym więcej w indywidualnej rozmowie na żywo.

Zobaczcie też jak inni reagowali na możliwość porozmawiania ze swoim Idolem. Jak oni ich wspierali i dawali im wartościowe wskazówki. Posłuchajcie nagrań, na których mówią do Was bezpośrednio i przekonacie się, że są otwarci, chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i zagrzeją do dalszej walki o marzenia. Nie rezygnujcie, trzeba po nie sięgać!

Nie ma Twojego Bohatera w naszej bazie?

Napisz do nas! – zrobimy wszystko, żeby Was skontaktować! biuro@twojbohater.pl

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.