Adrian Mierzejewski | Twój Bohater
Menu Zamknij

Adrian Mierzejewski

Adrian Mierzejewski to polski piłkarz z Olsztyna, który obecnie gra na pozycji pomocnika w chińskim klubie Chongqing Lifan. W latach 2010-2013 był oficjalnym reprezentantem Polski w piłce nożnej. Reprezentował barwy biało – czerwone jako uczestnik Mistrzostw Europy 2012, które odbyły się w Polsce i na Ukrainie. Grał w klubach na całym świecie oraz pełnił funkcję kapitana drużyny. Wybitny sportowiec, wielokrotnie nagradzany, m.in. laureat nagrody Johnny Warren Medal za najlepszego zawodnika sezonu. Stań oko w oko z idolem!

Historia Adriana Mierzejewskiego – jaka była droga zawodowa polskiego piłkarza?

Adrian Mierzejewski w 2005 roku zadebiutował w Ekstraklasie jako młody zawodnik klubu sportowego Wisła Płock, a konkretnie w meczu z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Swoją pierwszą bramkę zdobył w meczu z klubem sportowym Górnik Łęczna. Sezon 2005/2006 w Ekstraklasie był owocny dla klubu, gdzie występował Mierzejewski, ponieważ wraz z drużyną zdobył Puchar Polski. Dwa lata później aspirujący piłkarz podpisał kontrakt z szanowanym klubem piłkarskim – Polonią Warszawa i oficjalnie stał się ich zawodnikiem. W 2010 roku Adrian Mierzejewski został wyróżniony w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna” jako „Ligowiec Roku 2010”. Ten sam rok przyniósł powołanie do kadry reprezentacji Polski, a już rok później w spotkaniu z Argentyną Adrian Mierzejewski zdobył swoją pierwszą bramkę dla barw biało-czerwonych na arenie międzynarodowej.

Kariera na Wschodzie – gra polskiego piłkarza w Turcji i Arabii Saudyjskiej

Adrian Mierzejewski w 2011 podpisał kontrakt z klubem ze wschodu, a tym samym został zawodnikiem tureckiego Trabzonsporu. W momencie transferu stał się najdroższym piłkarzem, sprzedanym z polskiej ligi. Sezon 2012/2013 był owocny dla nowego klubu polskiego piłkarza, ponieważ Trabzonspor dotarł aż do półfinału Pucharu Turcji. Z kolei polski piłkarz zajął drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzonych podczas turnieju rozgrywek.

W 2014 roku Adrian Mierzejewski został przetransferowany do saudyjskiego klubu piłkarskiego Al-Nassr, a rok później zadebiutował w rozgrywkach azjatyckiej Ligi Mistrzów. Polski napastnik w sezonie 2014/2015 zdobył z saudyjskim klubem piłkarskim Al-Nassr mistrzostwo Arabii Saudyjskiej, będąc jednocześnie kapitanem drużyny. W sezonie 2016/2017 Adrian Mierzejewski grał w emirackim klubie piłkarskim Al-Sharjah, gdzie także pełnił funkcję kapitana.

Krótka przygoda piłkarza w Australii i powrót do Azji

2017 rok przyniósł dla polskiego piłkarza zmiany, dzięki czemu Adrian Mierzejewski rozpoczął nową przygodę z australijskim klubem Sydney FC, a rok później jako drużyna uzyskali tytuł mistrza sezonu zasadniczego A-League. Po krótkiej przygodzie w Australii, w 2019 roku Adrian Mierzejewski podpisał kontrakt z klubem Chongqing Dangdai Lifan, gdzie wcześniej reprezentował barwy klubu piłkarskiego Changchun Yatai. Pierwsza bramka polskiego napastnika dla nowej drużyny zapewniła zwycięstwo w meczu ligowym z Shenzhen. Ze względu na wysoko rozwinięte umiejętności polski piłkarz szybko stał się kluczowym zawodnikiem w drużynie i przedłużył współpracę do końca 2021 roku.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.