Marek Włodarczyk | Twój Bohater
Menu Zamknij

Marek Włodarczyk

Aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Film to jego praca, ale zarazem pasja od najmłodszych lat. Dobrze znany widzom w Polsce, jak i zagranicą. Niezapomniany komisarz Zawada z „Kryminalnych”.

Ukończył Wydział Aktorski na PWSTiTV w Łodzi, po roku zadebiutował na dużym ekranie w dwóch filmach „Sowizdrzał Świętokrzyski” u boku Beaty Tyszkiewicz oraz „Wesela nie będzie”. Występował w teatrach: Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, im. Stefana Jaracza w Łodzi i Narodowym w Warszawie.

W latach 80-tych przeprowadził się do Niemiec, gdzie kontynuował karierę filmowo-telewizyjną, a także występował na deskach teatrów w Hamburgu, Berlinie i Monachium. Był wykładowcą na uniwersytecie w Berlinie i Salzburgu, gdzie uczył młodzież sztuki aktorskiej.

Po ogromnym sukcesie roli komisarza Adama Zawady w serialu TVN „Kryminalni” (2004-2008), zdecydował o powrocie do Polski. W latach 2008-2010 grał w popularnym serialu „BrzydUla”.

W 2008 brał udział w VIII edycji programu „Taniec z Gwiazdami”, emitowanego w TVN, gdzie z partnerką Kamila Kajak-Mosejcuk wytrwał 8 odcinków. W 2017 wystąpił w programie TVN „Agent – Gwiazdy”, w którym mogliśmy go oglądać aż 10 odcinków.

Obecnie pracuje, między innymi, już nad trzecim sezonem serialu kryminalnego „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalni”, gdzie gra rolę naczelnika wydziału Edwarda Kubisa.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.