Krzysztof Cegielski | Twój Bohater
Menu Zamknij

Krzysztof Cegielski

Ur. 3 września 1979 w Gorzowie Wielkopolskim. Wielokrotny reprezentant Polski na żużlu.

Wychowanek Stali Gorzów.
Pierwszym jego sukcesem było 4 miejsce w mistrzostwach Europy juniorów w 1998 roku. W tym samym roku zajął 2 miejsce w Brązowym i Srebrnym Kasku. W 1999 roku został młodzieżowym wicemistrzem Polski, rok później na macierzystym torze wywalczył wicemistrzostwo świata juniorów.

W 2001 wywalczył brązowy medal indywidualnych mistrzostw Europy seniorów oraz reprezentował barwy Polski w Drużynowym Pucharze Świata, zdobywając srebrny medal.
W tym samym sezonie debiutował w najbardziej prestiżowej w tamtym czasie lidze świata czyli w lidze brytyjskiej. Był prawdziwym objawieniem i najlepszym polskim debiutantem ligi angielskiej w historii.

W 2002 został wicemistrzem Polski seniorów.
W latach 2002-2003 był stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Mimo bardzo młodego wieku robił tam stałe postępy będąc wielokrotnie najlepszym naszym reprezentantem.

W 2003 roku podczas meczu ligowego w Szwecji doznał bardzo poważnego urazu kręgosłupa.
10 lat spędził na wózku inwalidzkim, ale dzięki intensywnej rehabilitacji, ogromnej determinacji i wielkiej woli walki stoi dziś na własnych nogach.

Obecnie jest ekspertem i komentatorem sportowym w telewizji NC .

Poza tym jest Prezesem Stowarzyszenia Żużlowców „Metanol”, gdzie każdego dnia pomaga żużlowcom całego świata w rozwiązywaniu ich problemów.

Krzysztof od wielu lat jest również menadżerem jednego z najbardziej utytułowanych żużlowców Janusza Kołodzieja.

Od 2014 roku żonaty z Justyną Żurowską – koszykarką polskiej kadry i mistrza Polski Wisły Can-Pack Kraków.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.