Karolina Pilarczyk | Twój Bohater
Menu Zamknij

Karolina Pilarczyk

Pierwsza w Polsce kobieta, która została profesjonalnym kierowcą driftingowym. Posiada licencję wyścigową oraz profesjonalne licencje driftingowe organizacji polskich i zagranicznych, dzięki czemu bierze udział nie tylko w drigftingowych mistrzostwach w Polsce, ale także w zawodach na całym świecie.

Karolina jest Podwójną Mistrzynią Europy w lidze kobiet i jedną z najbardziej liczących się zawodniczek w Europie. Jako jedyna europejka startuje w najbardziej prestiżowej – amerykańskiej lidze driftingowej Formula Drift.

W swoim parku maszyn na który składają się obecnie 3 profesjonalne auta przystosowane do zawodów, posiada jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie samochodów driftingowych Predator YT615K (na bazie Nissana 200sx, silnik LS3 6.2 V8 z kompresorem 750KM). Jej team, to zawodowy zespół driftingowy, rozpoznawalny w całej Europie, na czele z Mariuszem Dziurleja, szefem zespołu, odpowiedzialnym za konstrukcję i przygotowanie samochodów driftingowych. Kolor fuksji oraz charakterystyczne logo Karoliny znają fani motosportu na całym świecie.

Ambasadorka akcji społecznej, przygotowanej przez stołeczną Policję, mającą zwrócić uwagę kierowców na nie przekraczanie szybkości na drogach „Jak szybko, to nie na drodze”.

Zagrała w filmie „Diablo. Wyścig o wszystko”, w którym można podziwiać jej umiejętności kaskaderskiej jazdy. Została wybrana z kilkudziesięciu tysięcy kierowców z całego świata przez Netflix USA do wzięcia udziału w pierwszej edycji reality-show motoryzacyjnego Hyperdrive. To pierwszy tego typu format który kiedykolwiek wyprodukowano.

Karolina to przykład osoby, która bez wsparcia i rodzinnych tradycji motoryzacyjnych, nie posiadająca wiedzy motoryzacyjnej oraz środków finansowych – z miłości do driftingu, rzuciła dobrze zapowiadającą się karierę w branży IT na rzecz realizowania swojej pasji. Uznawana na początku przez wszystkich za szaloną, nie brana na poważnie przez wielu kierowców motorspostowych, świetna Bizneswoman udowodniła, że poradzi sobie w hermetycznie zamkniętym świecie sportów samochodowych. Karolina na przekór logice, zasadom i zwyczajom, brawurowo udowadnia, że kobieta to, parafrazując słowa piosenki Eugeniusza Bodo:  „słaba płeć a jednak najsilniejsza”.

Prywatnie od lat jest weganką, aktywnie walczącą o prawa zwierząt. W swoich działaniach nie ogranicza się tylko do deklaracji. Jest także aktywna Ambasadorką fundacji AST, która zajmuje się wpieraniem adopcji psów typu bull (pitbulle, amstaffy itp.), sama posiada dwa adoptowanie psy Tequilę i Borysa, oba w typie amstaffa.

Dodatkowo, jako wolontariuszka opiekuje się czworonogami w schronisku w podwarszawskim Józefowie.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.