Barbara Melzer | Twój Bohater
Menu Zamknij

Barbara Melzer

Absolwentka Studium Wokalnego w Poznaniu. Artystka, która swoją profesjonalną drogę artystyczną rozpoczęła w pierwszej obsadzie musicalu „Metro”, z którym między innym występowała na Broadwayu.

Od 1992 r. do 2002 r. występowała w teatrze Buffo, w którym grała w takich spektaklach jak:  „Do grającej szafy grosik wrzuć”, „Obok nas”, „Tyle miłości”, „Nie opuszczaj mnie”, „Przeżyj to sam”, „Niedziela na głównym” i innych produkcjach teatralno – telewizyjnych duetu Józefowicz – Stokłosa.

W latach 90’ zyskała dużą popularność w telewizyjnym programie rozrywkowym  „MDM”, do którego została zaproszona przez W. Mana i K. Maternę i w którym zaśpiewała ponad 100 piosenek.

W 1998 r. zagrała główną rolę w musicalu „Crazy for you”, pierwszym po objęciu szefostwa Romy przez W. Kępczyńskiego.

Od 2002 gościł ją na swoich deskach teatr Komedia w Warszawie, gdzie zebrała entuzjastyczne recenzje za główną rolę Velmy Kelly w musicalu Chicago w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Również w 2002 została laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W 2004 w teatrze Muzycznym we Wrocławiu wystąpiła w kultowym spektaklu p.t. „Mandarynki i Pomarańcze” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Kolejne spektakle w teatrze Komedia to główna rola w „Stepping out” z 2005r. , w którym pokazuje swój jeszcze jeden niezwykły talent – stepowanie oraz spektakl z 2007 r.  p.t. „Songi” Brechta w reżyserii Tomasza Dutkiewicza.

Następny ważny rozdział teatralny to udział w musicalach „Koty” oraz „Upiór w Operze” wystawiane w teatrze Roma w latach 2007-2010. Otrzymała podwójną platynową płytę za nagranie ścieżki dźwiękowej w roli Carlotty z musicalu „Upiór w operze”.

Od 2014 roku można ją oglądać w Teatrze Syrena w roli hrabiny Lali Koniecpolskiej w musicalu „Kariera Nikodema Dyzmy” (reż. Wojciech Kościelniak). Tego roku została też finalistką drugiej edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w telewizji Polsat.

W 2015 roku ponownie rozpoczęła współpracę z Wojciechem Kępczyńskim w Teatrze Roma, gdzie przez trzy sezony można było ją oglądać w musicalu „Mamma Mia” w roli Tanyi.

W 2016 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, grając w dwóch tytułach w reżyserii Jacka Mikołajczyka – „Zakonnica w przebraniu”, rola Matki Przełożonej oraz „Nine”, rola La Fleure.

W 2018 w Teatrze Syrena premierę miał musical „Czarownice z Eastwick”, w którym Barbara Melzer gra jedną z tytułowych ról.

Współpracuje również z Teatrem 6piętro w Warszawie, śpiewając w spektaklu „Młynarski Obowiązkowo” (reż. Jacek Bończyk).

Jej warsztat wokalno – aktorski może także podziwiać najmłodsze pokolenie w programie telewizyjnym „Domisie”, gdzie gra rolę Baśki (niesfornej kuzynki Domisów).

Zajmuje się również dubbingiem, w którym podkłada głosy i śpiewa w filmach animowanych.

Od ponad 10 lat współtworzy z przyjaciółmi z teatrów Buffo i Roma kwartet wokalny „Szafa Gra”, z którym występuje na estradach Polski i Europy.

– fot. Paweł Mizieliński, Light Studio

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.