Aneta Todorczuk | Twój Bohater
Menu Zamknij

Aneta Todorczuk

Aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa. Wykształcona muzycznie wokalistka. Szerokiej publiczności najbardziej znana z serialowej roli Agnieszki w „Samo życie”, a wielbicielom jej śpiewania – z autorskiego recitalu „niedorosłam” (premiera 2002). W czerwcu 2017 światło dzienne ujrzał „Projekt Koffta” – nowy spektakl z utworami Jonasza Kofty, który niebawem pojawi się na scenach całej Polski.

W 2002 roku została absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej. Już w szkole zdobywała liczne nagrody na polskich konkursach piosenek. Jeszcze jako studentka zadebiutowała w Teatrze Narodowym jako Anusia w „Szkole żon” w reż. Jana Englerta, pozostając tam na etacie w latach 2002-2009. Podczas studiów debiutowała również na dużym ekranie – w filmie sensacyjnym Janusza Kijowskiego „Kameleon”, grając córkę głównego bohatera. Zagrała również główną rolę w komedii romantycznej „Milczenie jest złotem”.

Występowała w spektaklach telewizyjnych – ostatnie z nich to „Prawda” w reż. Adama Wojtyszki i „Gardenia” Elżbiety Chowaniec w reż. Wojciecha Urbańskiego. Współpracowała z wieloma teatrami, m.in.: Teatrem Narodowym, Collegium Nobilium, Teatrem Małym, Teatrem Komedią, Teatrem Capitol, Buffo i Montownią, a obecnie – z Teatrem Polonia i Och-Teatrem.

Jej kariera związana jest też mocno ze srebrnym ekranem. Aktorka w 2004 dołączyła do obsady serialu „Samo życie” i wzięła udział w serialu komediowym „Stacyjka” Radosława Piwowarskiego. W 2007 roku zagrała w sensacyjnym „Determinatorze” Mirosława Gronowskiego. W kolejnych latach zagrała m.in. w serialach: „Na dobre i na złe”, „Wszyscy kochają Romana”, „M jak Miłość”, „Instynkt.”

W październiku 2015 roku wydała swoją debiudancką książkę „Potworaki usypiaki”, a w listopadzie 2016 wydała debiutancką płytę „Projekt Koffta” (z gościnnym występem Czesława Mozila) oraz teledysk „Żyleta” do jednego z utworów z płyty. Dała się poznać jako opiekun grupy Czadersi w programie telewizji TVN „Mali Giganci”.

Jest współzałożycielką i prezesem fundacji Mamy Dzieci (http://mamydzieci.org/), która pomaga podopiecznym i wychowankom domów dziecka.

–  fot. Lidia Skuza

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.