Żora Korolyov | Twój Bohater
Menu Zamknij

Żora Korolyov

Ukraiński tancerz, dyplomowany choreograf, licencjonowany manager FIFA, biznesmen. Posiada najwyższą międzynarodową klasę “S” tańca w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Absolwent Narodowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy na wydziale choreografia i taniec. Magister z zarządzania i marketingu, ukończył Warszawską Wyższą Szkołę Zarządzania.

Tańczy od 8 roku życia. Już rok później zdobył tytuł Mistrza Ukrainy Juniorów w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Łączył dwie pasje – taniec i piłkę nożną, jednocześnie trenując i grając w Odesskiej szkole piłkarskiej SKA-Odessa. Gdy miał 15 lat zamieszkał w Niemczech, gdzie rozwijał swoją karierę taneczną. Ze swoją niemiecką partnerką zajął 1 miejsce na turnieju Vienna Open, a także zdobył tytuł wicemistrza Niemiec w tańcach standardowych. Po przeprowadzce do Polski zdobył tytuł młodzieżowego Mistrza Polski oraz wicemistrza Polski w kategorii Par Dorosłych. Jest półfinalistą mistrzostw świata, finalistą Mistrzostw Europy Środkowej i dwukrotnym finalistą Mistrzostw Unii Europejskiej.

Taniec jest jego ogromną pasją, poprzez którą wyraża emocje i ciągle doskonali swoje umiejętności. Uwielbia przekazywać innym swoją wiedzę o tańcu, dlatego prowadzi zajęcia i warsztaty taneczne oraz występuje publicznie.

Wielokrotnie brał udział w programie „TANIEC Z GWIAZDAMI”. W 2007 roku wystąpił w emitowanej przez TVN V edycji programu, gdzie z piosenkarką Katarzyną Cerekwicką zajął 4 miejsce. W kolejnej, VI edycji programu partnerował piosenkarce Isis Gee (5 miejsce), a następnie w VII sezonie show prezenterce telewizyjnej Agnieszki Cegielskiej (13 miejsce).

W 2008 roku wziął udział w programie „Jak oni śpiewają” w telewizji Polsat.

Po ośmiu latach przerwy, powrócił w 2016 do programu „Taniec z gwiazdami”, nadawanego już przez Polsat, gdzie w VI edycji zatańczył z aktorką Karoliną Gorczycą (10 miejsce). W kolejnej VII edycji partnerował aktorce Dominice Gwit (4 miejsce). W ostatniej VIII – był w parze z Martyną Kupczyk (7 miejsce).

Swój talent aktorski pokazał dotąd w takich produkcjach jak: ”Egzamin z życia” (jako Anatolij Romanow), ”Tylko miłość” (Sasza), ”Niania” (Michał), ”Kochaj i Tańcz”, ”Ojciec Mateusz”.

W 2017 roku założył Akademię Artystyczną Arte w Warszawie, zajmującą się prowadzeniem zajęć artystycznych dla dzieci (http://akademiaarte.pl).

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.