Wojciech Solarz | Twój Bohater
Menu Zamknij

Wojciech Solarz

Aktor teatralny, filmowy i kabaretowy. Reżyser filmów niezależnych.

Urodzony w ur. 1979 r. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie (2002) oraz Kursu fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzej Wajdy (2010).

W latach 2003-2004 aktor Teatru Ateneum w Warszawie. W latach 2004-2012 aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Zagrał wiele ról teatralnych na deskach warszawskich teatrów: Narodowego, Ateneum, Studio, Dramatycznego, Na Woli, Montownia, Laboratorium Dramatu, Kamienica, Teatru Kochanowskiego w Opolu.

Na koncie ma także liczne role filmowe, między innymi główne role w „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą” J. Bromskiego, serialu „Sprawiedliwi” i filmie „80 milionów” w reż. W. Krzystka, „Bobry” w reż. H. Gotkowskiego, role w filmach J. J. Kolskiego, „Strajku” V. Schlondorffa, „Popiełuszcze'” R. Wieczyńskiego, „Bitwa Warszawska 1920” J. Hoffmana, „Odzie do Radości” i „Miasto 44” J. Komasy, „Wałęsa” A. Wajdy, „Teraz Ja” A. Jadowskiej, „Bogowie” Łukasza Palkowskiego, serialu i filmie „Bodo” M. Kwiecińskiego, „Once at the Orphanage” R. Magomadova i S. Abisheva oraz wiele innych. Ponadto – udział w serialach „Oficer” M. Dejczera, „Nie rób scen” Ł. Palkowskiego i M. Rogalskiego „O mnie się nie martw”, „Czas Honoru”, „Drunk History” w reż. J. Macierewicza, „W rytmie serca” w reż. P. Wereśniaka oraz role w Teatrach TV i Teatrze Polskiego Radia. Przeczytał też kilka audiobooków.

Autor filmów niezależnych „Tajemnica Alberta” oraz „Norbert Juras i Syn” pokazywanych i nagradzanych m in. na festiwalach w Gdyni, Wrocławiu oraz na Kultoffkino w TVP Kultura. Autor filmu „Okna, Okna” (film w postprodukcji). Laureat nagrody im. Jana Machulskiego za rolę w filmie „Odwyk” w reż. K. Jankowskiego. Nominowany do Offowego Odkrycia Roku za rok 2010 oraz do nagrody Złota Kaczka za rolę w filmie „80 milionów”.

Od 2010 roku występuje w „Kabarecie na Koniec Świata” na Scenie Przodownik Teatru Dramatycznego w Warszawie, do którego również pisze teksty monologów, skeczy i piosenek.

Środki pochodzące ze współpracy z naszym portalem Wojciech Solarz zdecydował się przeznaczać w połowie na cele charytatywne.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.