STRAŻAK - st. kpt. Tomasz Kosiba | Twój Bohater
Menu Zamknij

STRAŻAK - st. kpt. Tomasz Kosiba

Urodził się w 1979 roku w Dębicy, ale wychowywał w Zakopanem, ponieważ jego tata strażak dostał tam pracę. Wizyty u niego, tradycje rodzinne oraz pamiątki strażackie znajdujące się w domu mocno wpłynęły na późniejszy wybór tego szlachetnego zawodu.

Inżynier pożarnictwa w stopniu oficerskim starszego kapitana. Magister Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Młodszy ratownik wysokościowy PSP.

Pierwsza służba to 8 lat w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 3 w Krakowie. Następnie był Wydział Operacyjny Komendy Miejskiej PSP w Krakowie i stanowisko kierownika sekcji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Potem Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie – komórka szkoleniowa, gdzie przyszli strażacy uczą się i szlifują swoje umiejętności zawodowe. Jest w tym wydziale starszym wykładowcą i zajmuje to stanowisko do dnia dzisiejszego.

Bierze udział w pogadankach organizowanych w przedszkolach i szkołach, przyjmuje dzieci w placówce w ramach obchodów dnia strażaka lub wycieczki szkolnej.

Od najmłodszych lat był duszą towarzystwa i lubił publiczne wystąpienia. Toteż nic dziwnego, że w wolnych chwilach próbuje swoich sił jako aktor amator. Debiutował w serialu paradokumentalnym „Detektywi”, potem „W11”. Dalej były epizody w serialach „19 ”, „Szpital”, „Julia”, w filmie „True Crimes”, a ostatnio w serialu „SOS ekipy w akcji”, który niebawem wejdzie do emisji. Grywa też w reklamach.

Prywatnie żonaty, ma dwie córki. Zagorzały motocyklista, miłośnik sportu, książek oraz filmów. Ma bardzo dobry kontakt z dorosłymi, jak i z dziećmi. Jeśli więc wasze pociechy są ciekawe opowieści z akcji prawdziwego strażaka przewleczone nutką humoru – sięgnijcie po rozmowę oko w oko!

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.