Robert Wojciechowski | Twój Bohater
Menu Zamknij

Robert Wojciechowski

Poznański muzyk, gitarzysta, wokalista. Pasjonat amerykańskiego rock’n’rolla. Półfinalista Mam Talent, uczestnik The Voice of Poland.

W 2017 r. wydał swój debiutancki album pt. „Feel that You Live” będący hybrydą amerykańskiego rock’n’rolla, bluesa, country oraz funk’u. W jego muzyce słychać inspiracje takimi artystami jak Little Richard, Eric Clapton, Stevie Ray Voughan, Elvis Presley czy Alan Jackson. W tekstach zaś stara się przede wszystkim pokazać, że bardzo istotną rolą w życiu człowieka są podróże, poznawanie różnych kultur i ludzi, dbanie o relacje międzyludzkie, a także docenianie piękna natury i cieszenie się z małych rzeczy. Czyli wszystko to, o czym tak łatwo zapominamy zatraceni w pędzie codziennego życia.

W dotychczasowej karierze muzycznej występował na jednej scenie m.in. z zespołem „Łzy”, „Raz Dwa Trzy”, Ray’em Wilson’em czy ze swoją mamą Urszulą Lidwin (wokalistką współpracującą z Krzysztofem Krawczykiem, Ireną Jarocką, Rudi Schubertem oraz Tadeuszem Drozdą).

W 2013 r., wraz z chórem Gospel Joy, był półfinalistą programu Mam Talent. W 2020 r. został uczestnikiem The Voice of Poland 11 w drużynie Uli Dudziak.

Obok muzyki jego największą pasją są podróże, dlatego zdecydował się na kontrakt muzyczny na amerykańskim statku wycieczkowym. Na jego pokładzie opłynął przez kilka miesięcy karaibskie i amerykańskie wysepki grając country i rock’n’rolla, poznając inspirujących muzyków i nieustannie rozwijający swoje umiejętności.

Na co dzień prowadzi też blog (www.muzycznyblog.pl), w którym opisuje swoje muzyczne doświadczenia i publikuje fotografie z wypraw. Prowadzi też agencję muzyczną Robsound.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.