Robert Korzeniowski | Twój Bohater
Menu Zamknij

Robert Korzeniowski

Ur. 30 lipca 1968 r. w Lubaczowie. Czterokrotny mistrz olimpijski. Pierwszy zawodnik w historii polskiego sportu i światowego chodu, który zdobył medale na trzech igrzyskach z rzędu, a także pierwszym który wygrał rywalizację na 20 i 50 km podczas jednych igrzysk.

W 1992 roku był o krok od zdobycia srebrnego medalu olimpijskiego, gdy po, do dziś kontrowersyjnej decyzji sędziów, został wykluczony z zawodów ze względów technicznych.

W trakcie swojej kariery sportowej reprezentował zarówno kluby polskie, jak i francuskie, zapoznając się z systemami szkolenia i strukturą sportu w obu krajach.

Propaguje lekkoatletykę i sportowy tryb życia. Współtworzył Cracovia Maraton, a od 1997 organizuje w Krakowie światowej klasy mityng IAAF „Na Rynek marsz!” W latach 2006-2009 współorganizował i promował masową akcję Polska Biega, która w ostatniej edycji zgromadziła 100 000 uczestników.

W latach 1997-2004 reprezentował Polskę jako Ambasador ds. Tolerancji i Fair Play przy Radzie Europy.

Zszedł ze sportowej sceny jako niepokonany kończąc karierę sportową  z czwartym tytułem olimpijskim zdobytym Atenach. Od końca 2004 roku podjął się nowego wyzwania jakim była reorganizacja struktury sportu w telewizji publicznej i stworzenie kanału tematycznego TVP Sport.

W latach 2011-2012 pracował dla UEFA Events jako doradca ds. PR i Marketingu programu Corporate Hospitality na UEFA EURO 2012™.

Po UEFA EURO 2012 rozpoczął pracę jako dyrektor Biura Ubezpieczeń Rynku Sportu w Mentor S.A.

Aktualnie kieruje projektem Medycyna dla Sportu i Aktywnych w największej polskiej nie publicznej firmie medycznej LUX MED należącej do Grupy BUPA.

Członek Komitetu Chodu Sportowego IAAF.

Przewodniczący Rady Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Członek Rady Fundacji Ronalda McDonalda.

Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Aktywnie, choć już wyłącznie amatorsko uprawia sport. Często bierze udział w masowych imprezach biegowych. Rozwija swój klub lekkoatletyczny RK Athletics.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.