Radosław Majewski | Twój Bohater
Menu Zamknij

Radosław Majewski

Polski piłkarz, doświadczony pomocnik, 9-krotny reprezentant Polski, obecnie zawodnik Wieczystej Kraków.

Poprzednio był graczem australijskiego Western Sydney Wanderers. Jednak ubiegły sezon stracił przez kontuzje, której doznał podczas treningu. Zerwanie więzadeł krzyżowych sprawiło, że był zmuszony zawiesić karierę i poddać się żmudnej rehabilitacji.

Swoją karierę rozpoczął w Zniczu Pruszków, z którego na początku 2007 roku przeszedł do Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Z tą drużyną zdobył Puchar Polski oraz dwukrotnie sięgnął po Puchar Ekstraklasy. Latem 2008 roku po fuzji Dyskobolii oraz Polonii Warszawa został zawodnikiem tego drugiego klubu. W 2009 roku został na rok wypożyczony do Nottingham Forest. Pierwszego gola w nowych barwach zdobył już po miesiącu w wygranym spotkaniu Pucharu Ligi Angielskiej.

W 2010 roku Nottingham potwierdziło, że Majewski zostaje w klubie na stałe. Dorobek goli w sezonie zapewnił mu miejsce w jedenastce kolejki Sky Sports. A w 2012 dzięki zdobyciu hat-tricka w wygranym meczu ligowym z Crystal Palace ponownie wybrany został do najlepszej jedenastki kolejki. Potem reprezentował barwy Huddersfield Town, a następnie grał w lidze greckiej – w klubie PAE Veria.

Potem powrócił do polskiej Ekstraklasy – najpierw do Lecha Poznań, a potem do Pogoni Szczecin. Większość piłkarskiego życia spędził jednak poza granicami kraju, głównie na boiskach angielskiej Championship.

 

 

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.