POLICJANT - sierż. szt. Dominika Dąbrowska | Twój Bohater
Menu Zamknij

POLICJANT - sierż. szt. Dominika Dąbrowska

Policjantka w służbie czynnej od 2010 roku. Pochodzi z Jastrzębia Zdroju. Po studiach w Katowicach, ukończyła studia podyplomowe na kierunku Kryminologia i Wiktymologia w Warszawie.

Z dnia na dzień porzuciła swoje dotychczasowe życie na Śląsku, aby realizować się w zawodzie policjantki. Po kursie przygotowawczym w Szkole Policji w Słupsku trafiła od razu na głęboką wodę, do Warszawy.

Zaczynała w Oddziale Prewencji Policji, następnie służyła w Referacie Wywiadowczo – Patrolowym. Odbyła też staż w Zespole Prasowym Komendy Stołecznej Policji. Obecnie pracuje w Zespole ds. Prewencji Kryminalnej w jednej z warszawskich Komend Rejonowych Policji.

W ramach swoich obowiązków zajmuje się m.in. profilaktyką – prowadzi pogadanki edukacyjne skierowane do różnych grup wiekowych. Uczy przedszkolaki bezpiecznego zachowania na drodze, przestrzega młodzież szkolną przed cyberzagrożeniami, uświadamia o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, szkoli nauczycieli na wypadek ataków terrorystycznych, przestrzega seniorów przed oszustami. A gdy odbywają się mecze piłki nożnej… zakłada na siebie sprzęt policyjny i pilnuje bezpieczeństwa podczas rozgrywek piłkarskich!

Jest bardzo otwartą osobą i z ogromną pasją podchodzi do swojej służby. Interesuje się aktorstwem, już niebawem będzie można obejrzeć jej pierwsze sukcesy na tym polu.

Dzieci, które marzą o byciu policjantem albo są ciekawe kulis tego odpowiedzialnego zawodu – zapraszamy na rozmowę oko w oko!

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.