Piotr Zelt | Twój Bohater
Menu Zamknij

Piotr Zelt

Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Urodził się w 1968 r. w najbardziej filmowym mieście w Polsce – w Łodzi. Toteż nic dziwnego, że jeszcze w liceum trafił do koła teatralnego, a potem zdecydował się studiować w tamtejszej słynnej PWSFTviT.

Jeszcze w szkole filmowej, debiutował rolą Lorda Mera Londynu w sztuce Williama Shakespeare’a „Ryszard III”, na scenie Teatru Studyjnego w Łodzi. Po otrzymaniu dyplomu zaczął występować w teatrach warszawskich: Dramatycznym, Na Woli, Komedia, Capitol. I tak jest do dziś.

Bieżący repertuar to „Kiedy Kota nie ma” i „Klub mężusiów” w Capitolu oraz „Kontrabanda” i „Zwariowana terapia” w teatrze Komedia. Piotr Zelt podróżuje też po całej Polsce ze spektaklami „Selfie.com.pl” oraz „Kochanie na kredyt”.

Ma na koncie kreacje na wielkim i małym ekranie, występował u znanych reżyserów obu gatunków. Był także wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmu B. Lindy i M. Ślesickiego.

Debiutował u Jacka Bromskiego w „Kuchni polskiej”. Natomiast popularność u szerokiej publiczności przyniosła mu postać Arniego w sitcomie telewizji Polsat pt.: „13 posterunek” oraz „13 Posterunek 2″.

Przeboje kinowe z jego udziałem to m.in.  „Wielka wsypa” Jana Łomnickiego „Trzy kolory. Biały.”, Krzysztofa Kieślowskiego, „Tato” i „Show” Macieja Ślesickiego, „Szamanka” Andrzeja Żuławskiego, „Kiler” Juliusza Machulskiego. Natomiast telewizyjne –  „Tygrysy Europy”, „Miasteczko”, „Pierwsza miłość”, „Ludzie Chudego”, „Szpilki na Giewoncie”, „Dziewczyny ze Lwowa”.

Piotr Zelt jest także świetnym aktorem dubbingowym. Użyczył głosu, m.in. Żółtkowi w kultowym filmie animowanym „Gdzie jest Nemo?”, Kenowi w „Filmie o pszczołach” czy młodemu Magneto w kultowej serii „X-man”.

Prowadzi program o samochodach ciężarowych pt. „Na osi” dla facetów lubiących duże auta.

Brał udział w pierwszej edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”, gdzie z partnerką Agnieszką Dulej zajęli 6 miejsce. Oglądaliśmy go także w X edycji show „Taniec z gwiazdami”, w którym razem z Anną Głogowską ukończyli zabawę na 9 miejscu.

Zapalony motocyklista. Z zamiłowania również kierowca off-roadowy – przez kilka sezonów ścigał się w rajdach terenowych w klasie cross country (licencja rajdowa), m.in. w eliminacjach Pucharu Świata.

Należy do Piłkarskiej oraz Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich (HRAP), które wspomagają potrzebujących i pozwalają realizować sportowe pasje.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.