Paweł Wojciechowski | Twój Bohater
Menu Zamknij

Paweł Wojciechowski

Sportowcem czuję się od dziecka, swoją karierę sportową zacząłem w wieku 9 at. Sport nauczył mnie dyscypliny, zasad fair play i wiary w siebie.

Tyczka jest dyscypliną, która nie wybacza błędów. Podczas skoku liczy się każdy element: szybki rozbieg, mocne odbicie, dobry technicznie odwał, zwinność tuż za poprzeczką. Każdy element skoku przekłada się na wysokość jaką pokonuję. Skok o tyczce to całe moje życie. Pasja, ale też sposób na życie, który wiąże się z licznymi wyjazdami, spędzaniem wielu godzin poza domem w podróży.

Moja kariera sportowa nie była usłana różami. Po wielkim sukcesie, jakim było zdobycie w 2011 Mistrzostwa Świata przyszły dwa trudne lata kontuzji i nieszczęśliwych wypadków, które skutecznie przeszkadzały mi w zdobywaniu kolejnych medali na arenie międzynarodowej.

I choć niektórzy nie wierzyli w mój powrót, nastąpił on w Zurychu, gdzie sięgnąłem po srebrny medal Mistrzostw Europy, a rok później – po kolejny medal, Mistrzostw Świata. Wciąż wierzę, że to, co najlepsze w mojej sportowej karierze dopiero przede mną – czyli wymarzone 6 metrów i medal igrzysk olimpijskich.

Od prawie 7 lat nie schodziłem z list top 19 najlepszych tyczkarzy na świecie i w Europie.

Największe dotychczasowe osiągnięcia:

2011 rok – Mistrzostwo Świata Daegu

2014 rok – Wicemistrzostwo Europy Zurych

2015 rok – brązowy medal Mistrzostw Świata Pekin

2017 rok – brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie

2019 rok – złoty medal Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow

 

– foto Paweł Skraba

Pawel Wojciechowski
error: Przepraszamy, materiał niedostępny.