Mikołaj "Elazer" Ogonowski | Twój Bohater
Menu Zamknij

Mikołaj "Elazer" Ogonowski

Polski zawodnik esportowy, grający w Starcraft 2. Pochodzi z Warszawy, gdzie mieszka i trenuje. Wielokrotnie wygrywał w turniejach internetowych. Zwycięzca WCS Valencia. Najwyżej sklasyfikowany Polak, rywalizujący w grach RTS. Kilkukrotny uczestnik Mistrzostw Świata w Starcraft 2.

Od dzieciństwa związany z grami komputerowymi, a w szczególności strategiami, które pokazał mu ojciec. Profesjonalną karierę zaczął w 2013 roku. Na pierwszy turniej LANowy pojechał po niespełna roku gry, W 2016 roku był już częstym uczestnikiem międzynarodowych turniejów, gdzie najczęściej zajmował miejsce w czołowej ósemce. Brał udział także w pierwszym turnieju esportowym, który odbył się podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang.

Gra Zergami i znalazł sposób na Koreańczyków. Pod koniec 2018 roku dołączył do polskiej organizacji x-kom AGO. Od tego czasu wystąpił na największych turniejach takich jak IEM w Katowicach,WESG w Chinach, przystankach WCS w Kijowie i Montrealu czy HomeStory Cup w Krefeld.

Poza grami komputerowymi spędza czas aktywnie, uprawiając sport. Gdy nie trenuje, najczęściej można go spotkać ćwiczącego na siłowni lub biegającego w parku.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.