Martyna Grajber | Twój Bohater
Menu Zamknij

Martyna Grajber

Siatkarka grająca na pozycji przyjmującej, reprezentantka Polski kadetek, juniorek, teraz seniorek. Od sezonu 2013/2014 zawodniczka Budowlanych Łódź. Aktualnie od 2018 – Chemik Police.

Urodziła się w 1995 r. Żywcu, dlatego uważa się za góralkę z krwi i kości. Gdy miała 4 latka zamieszkała w Pile, gdzie później stawiała swoje pierwsze kroki na siatkarskich parkietach.

Przygodę z siatkówką zaczęła w 4 klasie szkoły podstawowej – zaczynając od minisiatkówki, przez młodziczki, kadetki i juniorki. Potem dostała się do drużyny kadry wojewódzkiej, z którą wygrała Turniej Nadziei Olimpijskich. Na turnieju została też wybrana do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, w której spędziła 3 lata.

W tym czasie występowała równolegle w Reprezentacji Polski, w kategoriach Kadetek i Juniorek. Wraz z reprezentacją Polski kadetek zajęła 5 miejsce na mistrzostwach Europy oraz 4 na mistrzostwach świata w 2011 roku. Z kadrą juniorek, na mistrzostwach Europy rok później, uplasowała się na 6 pozycji.

W sezonie 2013/2014 została zawodniczką Budowlanych Łódź. W sezonie 2015/2016 zdobyła drugi medal w historii klubu oraz pierwszy w swojej karierze sportowej – srebro Mistrzostw Polski Orlen Ligii Kobiet.

Od trzech lat jest również Reprezentantką Polski Seniorek. W roku 2016 wywalczyła 2 miejsce World Grand Prix II Dywizji oraz kwalifikacje do Mistrzostw Europy. W bieżącym sezonie 2017/2018 wygrała z reprezentacją World Grand Prix II Dywizji, awansując tym samym do czołówki Światowej czyli I Dywizji. Zajęła również z drużyną 10 miejsce w Mistrzostwach Europy.

Studiuje grafikę komputerową na Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Jest duszą artystyczną – maluje i rysuje, kocha kino i muzykę, uczy się nawet grać na ukulele. To również dusza towarzystwa, co potwierdzają wszyscy z jej bliskiego otoczenia.

Swoje środki z rozmów na portalu TwójBohater.pl Martyna Grajber zdecydowała się przekazywać na cele charytatywne. Możecie sugerować na jakie! 🙂

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.