Małgorzata Kosik | Twój Bohater
Menu Zamknij

Małgorzata Kosik

Artystka, która od 10 lat zajmuje się twórczością dla dzieci, gra koncerty, spektakle, prowadzi eventy, jest lektorem i dubbinguje.

W teatrze występuje od 1991r. Zaczynała w musicalu „Metro” w reżyserii Janusza Józefowicza, tańczyła też w przedstawieniu „Do grającej szafy grosik wrzuć”. Po trzech latach pracy w Teatrze Dramatycznym i Buffo na dłużej związała się z Teatrem Komedia, w którym zagrała w bajce dla dzieci  ”Królewna Śnieżka” w reżyserii Krzysztofa Kolbergera. Tam również, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, wzięła udział w przedstawieniach „Pan Twardowski” i „Stepping out” oraz w musicalu „Chicago”. W Teatrze Capitol zagrała w spektaklu „Przypadki Roberta R” Tomasza Dutkiewicza, a ostatnie trzy lata jeździła po Polsce z przedstawieniem komediowym „Przepraszam , co Pan tu robi?” w reżyserii Wojciecha Błacha.

Przed kamerą pierwsze kroki stawiała w latach 80tych, w dziecięcych programach telewizyjnych, takich jak „Sobótka” czy „Tęczowy music box”. Systematycznie zaczęła pracować w telewizji od roku 1996. Zaczynała od prowadzenia porannej gimnastyki w programie „Kawa czy Herbata”, grała w kabarecie Olgi Lipińskiej i Jerzego Kryszaka. Później, w stacji Polsat, prowadziła z koleżankami program „Przytul mnie” i poranne pasmo muzyczne ” Piosenka na życzenie”, a także nocny program „Różowa Landrynka”.
Przez kolejne lata pracowała dla TV4. Zaczęła od podróżniczego programu „Krossem przez świat”, a następnie, wraz z Wojtkiem Jermakowem, poprowadziła „Happy Hour” – program o show biznesie. W 2008r poprowadziła V i VIP-owską edycję Big Brothera.

Czyta filmy przyrodnicze, zajmuje się również dubbingiem, użycza głosu w reklamie radiowej i telewizyjnej. Jako dziecięca postać Dj Miki prowadziła audycje radiowe z listą przebojów w POP RADIO. Jako lektor czyta bajki, podczytywała wywiady ze znanymi  światowymi gwiazdami na antenie Radia Zet.

Tworzy dla dzieci. Pisze bajki i piosenki, nagrywa płyty, prowadziła dla nich programy telewizyjne. Ma własny kanał na YouTube – DJ MIKI GRA i współtworzy kanał Mała Telewizja. Jest twórczynią roztańczonej i rozśpiewanej małpki DJ MIKI, która koncertuje w całej Polsce. Jest głosem króliczka Alilo – interaktywnej zabawki dla dzieci. Stworzyła też wirtualny girlsband 4 Girls. Jest pomysłodawczynią zręcznościowej gry mobilnej dla dzieci – MIKI BUM we współpracy z wydawcą gier Arts Alliance. Jej najnowszymi projektami są: edukacyjne Bibisie, kulinarne Ale Babki i Śpiewające Przepisy. Obecnie opracowuje książeczki dla dzieci wraz z wydawnictwem Arystoteles.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę artystki: www.gosiakosik.pl.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.