Magdalena Molęda | Twój Bohater
Menu Zamknij

Magdalena Molęda

Tancerka posiadająca najwyższą klasę taneczną „S”. Uczestniczka „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami.” – debiutowała w szóstym sezonie polsatowskiego show w parze ze Sławomirem Zapałą. W swojej zawodowej karierze tańczyła już z kilkoma partnerami. Wzorem do naśladowania jest jej trener, mistrz świata Paolo Bosco, a ulubionym tańcem – walc wiedeński.

Wszystko zaczęło się kiedy miała 5 lat i babcia zaprowadziła ją na zajęcia taneczne. Naukę tańca rozpoczęła w sosnowieckim klubie „Kiepura”. Jeszcze jako nastolatka wyprowadziła się z domu rodzinnego, by realizować marzenia. Najpierw mieszkała i tańczyła w Warszawie, potem w Krakowie – ze względu na studia i partnera tanecznego. Następnie pojechała do Włoch i uczęszczała do najlepszej szkoły tańca towarzyskiego na świecie – Team Diablo koło Bolonii. Wyszkolono tam wielu mistrzów świata od dzieci po seniorów, m.in. trenerów Magdy Molędy – Paolo Bosco i Silvia Pitton (6-krotnych mistrzów świata).

Najważniejsze wyniki w dotychczasowej karierze to między innymi: Mistrzostwo Polski w Stylu Standard w „A” klasie, wielokrotne mistrzostwo okręgu małopolskiego oraz wiele międzynarodowych turniejów tańca – w tym ostatni World Open w Rumunii, gdzie po krótkiej współpracy z nowym partnerem zajęli 23 miejsce wśród najlepszych światowych par.

Obecnie związana jest z Egurrola Dance Studio w Warszawie. Rozwija też swoją firmę – w oparciu o wiedzę zdobytą na studiach, stworzyła wraz z przyjaciółmi linię polskich naturalnych kosmetyków.

Bierze udział w jedynym takim wydarzeniu w Polsce. Z okazji 30 rocznicy premiery filmu „Dirty Dancing” 30 tancerzy z zespołem muzycznym tworzy wielkie przedstawienie „Tribute to Dirty Dancing” – koncert przypomnający wszystkie przeboje z kultowego filmu.

W wolnych chwilach grywa w golfa, czasem w tenisa, jeździ na rowerze. Kocha fotografię, a najbardziej podróże i zwiedzanie.

Fot. – Wawro Photography

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.