Laura Łącz | Twój Bohater
Menu Zamknij

Laura Łącz

Aktorka, reżyser i pisarka. Ukończyła w Warszawie dwa fakultety: Państwową Wyższą Szkołę Teatralną oraz wydział filologii polskiej.

Od czasu ukończenia akademii była aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Zagrała tam wiele głównych ról kobiecych w reżyserii wybitnych reżyserów. Na swoim koncie ma również kilkadziesiąt ról w filmach fabularnych i serialach. Od blisko 20 lat odtwarza postać Gabrieli Wilczyńskiej w serialu „Klan”.

Wykłada naukę o wierszu w Wyższej Szkole Managerskiej w Warszawie na wydziale aktorskim. Od lat prowadzi Teatr „KARTA” oraz warsztaty poetyckie i teatralne dla dzieci i dorosłych. Jest laureatką wielu nagród za twórczość.

Autorka wierszy, bajek i opowiadań, jak np. „Błękitne Dobranocki”, „Wędrówka przez Słówka” czy „Bajki do poduszki, polscy autorzy”. Napisała także 3-tomową powieść dla dzieci i młodzieży pt.: „Klara, królewna baletnica”.

Współpracowała m.in. ze „Świerszczykiem” i „Domowym Przedszkolem”. Stale pisze utwory do podręczników szkolnych dla klas 1-3 różnych wydawnictw, np. „Wydawnictwo JUKA-91”, „Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o.” i innych.

W dorobku literackim dla dzieci ma autorski cykl teatralny „Pokochaj Teatr”. To 17 spektakli z piosenkami oraz Pastorałki z Mikołajem, z tekstami wyłącznie autorstwa Laury Łącz. Aktorka zagrała ich tysiące w przedszkolach, szkołach, Domach Kultury czy bibliotekach całej Polski.

Jest aktorką i autorką często śpiewającą, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Przez wiele lat prowadziła wspólnie z Wojciechem Marczykiem autorskie audycje „Lata z radiem”. Chętnie pracuje w radio i dubbingu, czytając i recytując wiersze dla dzieci. Dlatego istotną rolę w dorobku pisarskim autorki grają słuchowiska radiowe pisane dla 1 programu Polskiego Radia – z cyklu „Radio Dzieciom”.

Wykonuje wiele monodramów poetycko-muzycznych według własnych scenariuszy, np. „Między mną a tobą”, „Ziarna pamięci”, „Przed zapaleniem choinki”, „Piękne Dziewczyny” i wiele innych. Występuje z nimi w Warszawie i w całej Polsce.

Aktywnie współpracuje z akcjami „Cała Polska czyta dzieciom”, Fundacją „Akogo?” Ewy Błaszczyk, Fundacją „Z Miłości Serc”, Fundacją „Bardziej Kochani” dla dzieci z zespołem Downa czy znaną Fundacją „Krewniacy”.

Od lat prowadzi też Agencję Artystyczną i własne Wydawnictwo „Laura”.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.