Kim będę kiedy dorosnę? | Twój Bohater
Menu Zamknij

Kim będę kiedy dorosnę?

W życiu każdego rodzica przychodzi czas, że słyszy to pytanie milion razy… Oczywiście, odpowiedzi zmieniają się z wiekiem, razem z pojawieniem się nowej fascynacji czy etapu w życiu naszej pociechy. Sami wracamy też do takich rozważań wraz z początkiem roku, kiedy przychodzi czas na noworoczne podsumowania. Wybiegamy wtedy myślami w przyszłość naszą, ale i często naszych dzieci.

Z początku inspiracje maluchów pochodzą z życia codziennego, bajek i książeczek. Chłopcy oglądają z szeroko otwartymi oczami opowieści o niezłomnych rycerzach, strażaku Samie ratującym wiecznie psocącego Normana z opresji, bądź dzielnym piesku imieniem Chase – policjancie w zastępie Psiego Patrolu. Dziewczynki chcą być księżniczkami Barbie lub wróżkami znającymi magiczne zaklęcia. Chcą leczyć pluszaki jak Doktor Dośka, marzą o karierze aktorskiej, śpiewają do skakanki, stroją się jak modelki. Często w tym wieku bohaterem i wzorem bywa rodzic lub ktoś z bliskiej rodziny (nacieszmy się tym póki pora!).

W podstawówce dzieci zaczynają mieć już idoli poza domem. Często jest nim trener piłki nożnej lub karate, pani od baletu, wychowawca, choć równie dobrze Harry Potter lub Violetta. Policjant lub strażak – ale już taki z krwi i kości, który wpadł do klasy na pogadankę edukacyjną w mundurze lub pilnuje bezpieczeństwa podczas rozgrywek piłkarskich. Albo ktoś znany z mediów – słynny sportowiec, obieżyświat, piosenkarka, aktorka, laureat lub juror talent show. Ktoś wyjątkowy, potrafiący rzeczy niesłychanie trudne, wyjątkowe, wręcz magiczne. Te postacie są dla naszych nastolatków inspiracją, wzorem do naśladowania, nawet bożyszczem do podziwiania. Stąd plakaty, pilnowanie godziny emisji programu, kupowanie płyt, koszulek, wyjazdy na koncerty i stawanie w kolejce po autograf.

Co z tym zrobić? Pielęgnować. Dzieci mają dużo zapału i energii, przy tym brak im obaw i strachów, które dopadają nas w dorosłym życiu. Zaszczepienie ciekawego hobby, pokazanie możliwych dróg może zaowocować w przyszłości czymś fajnym. Niekoniecznie od razu zawodowstwem w uprawianiu jakiejś dyscypliny czy pracą w show biznesie. Ale na pewno hartem ducha, wiarą w swoje siły i wspaniałymi wspomnieniami z dzieciństwa. Wożenie na dodatkowe zajęcia, zawody, pokazy, prace dodatkowe czy konkursy często są dla nas rodziców męczące. Także dla dzieci, które czasem tracą zapał bo „ciemno, zimno i do domu daleko”. Ale warto je wspierać, żeby potem ukradkiem otrzeć łezkę z oka, kiedy odbierają swoje zasłużone nagrody, ale przede wszystkim żeby doświadczyć tego jak to je buduje i wzmacnia.

Co jeszcze można zrobić? Oto nasza inspiracja. Od niedawna można zorganizować dziecku motywującą i energizująca niespodziankę – rozmowę oko w oko z jego Idolem. Sportowcem, aktorką, tancerzem, strażakiem, iluzjonistką, policjantką, i wieloma innymi osobowościami, których ciągle przybywa. Szczegóły znajdziecie na portalu: http://twojbohater.pl/

W skrócie – chodzi o indywidualną rozmowę na żywo, do której nie trzeba wychodzić z domu. Dostępni stają się nawet ci niedostępni Idole, wystarczy urządzenie z kamerką i głośnikami oraz nasz portal. Na pamiątkę dostaje się dodatkowo nagranie takiej rozmowy, które jest inspirującym wspomnieniem już na zawsze.

To ogromne emocje – wiemy, bo takie rozmowy mają już miejsce! Może pamiętacie choćby urywki rozmów dzieci ze Świętym Mikołajem? Albo video rozmowę ojca i syna z Jerzym Engelem? Wkrótce pokażemy kolejne. Fani – Ci duzi, ale i Ci młodsi bardzo przeżywają te spotkania, często potem mówią, że mają teraz motywację do treningów, bądź przeżyli wyjątkową przygodę lub dowiedziały się czegoś wyjątkowego. Podobnie przeżywają Gwiazdy – czują, że ciąży na nich odpowiedzialność, nie chcą zawieść swoich młodych fanów. Zobaczcie sami i koniecznie wspierajcie dzieciaki w ich bieżących pasjach!

Nie ma Twojego Bohatera w naszej bazie?

Napisz do nas! – zrobimy wszystko, żeby Was skontaktować! biuro@twojbohater.pl

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.