KASKADER – Jakub Matyjaśkiewicz | Twój Bohater
Menu Zamknij

KASKADER – Jakub Matyjaśkiewicz

Cześć, jestem Kuba! Całe swoje życie związałem ze sportem: 10 lat piłka nożna, potem 5 lat mieszane sztuki walki (capoeira, box, brazylijskie ju jitsu, mma). Pół roku pracowałem jako technik w klinice weterynaryjnej, ale stwierdziłem, że warto spełniać marzenia. Dlatego swoją pasję sportową przekształciłem w pracę.

Na co dzień pracuję w siłowni jako trener. Staram się, aby treningi z ludźmi dawały im coraz większą sprawność i zdrowie. Moją miłością jest kaskaderka.

Jako dziecko marzyłem, aby zostać aktorem. Nie udało mi się jeszcze spełnić tego marzenia, ale jestem na dobrej drodze. Mój dobry kolega pozwolił mi zawitać na trening kaskaderów filmowych przygotowujących się do filmu pt. „Miasto 44”. Moja sprawność nabywana przez lata została zauważona i miałem przyjemność zagrać jako kaskader w takich filmach jak: „Miasto 44”, „Wołyń”, „Obywatel”, „Pitbull 3 Ostatni Pies” oraz w serialach: „Czas Honoru”, „Zbrodnia”, „M jak miłość”.

Na planie filmu „Miasto 44” oraz „Wołyń” miałem przyjemność współpracować taką legendą jak Sylwester Zawadzki, który przez wiele lat był głównym dublerem Liama Neesona oraz kaskaderem w takich super produkcjach jak „Gwiezdne Wojny – Mroczne widmo”,  „Pianista” czy „Lista Schindlera”.

W 2017 ukończyłem kurs dla Kaskaderów Filmowych w USA – The International Stunt School – Washington – Seattle. Zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę, dlatego celuję w takie produkcję jak Marvel, Universal Studio lub Disney. W USA współpracowałem z Kaskaderami z Hollywood, takimi jak: Dave Bushey czy Ken Klark z Universal Studio.

Umiejętności, które aktualnie udoskonalam to: ekstremalna jazda samochodem, choreografie sztuk walki, upadki, upadki z wysokości.

Zapraszam do rozmowy. Chętnie podzielę się opowieściami o mojej drodze, a w szczególności o pracy kaskadera filmowego.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.