Co, jeśli moje dziecko jest za duże na rozmowę z Mikołajem? | Twój Bohater
Menu Zamknij

Co, jeśli moje dziecko jest za duże na rozmowę z Mikołajem?

Kiedy zbliżają się Święta rodzice małych dzieci przeżywają wiele radości uczestnicząc w emocjach swoich pociech, które z taką siłą wierzą w Świętego Mikołaja. Oczekują w napięciu i starają się być grzeczne, by zasłużyć na prezenty. Kiedy pod choinką pojawiają się prezenty magiczny nastrój udziela się wszystkim domownikom. To niezapomniane chwile.

Przychodzi jednak taki moment i takie Święta, kiedy obecność Mikołaja nie jest już oczywista. Młody człowiek zaczyna zadawać pytania, wątpić, a w końcu wie już, że ta cała historia była tylko zabawą, grą, która jednak miała w sobie wiele uroku.

W naszej kulturze, zwyczaje związane ze Świętym Mikołajem mają szczególne znaczenie. Siwobrody starzec gnający zaprzęgiem reniferów, by zdążyć ofiarować prezent każdemu człowiekowi wprowadza w dziecięcy świat inny wymiar, który dla dzieci jest tak samo wiarygodny jak świat codzienny. Maluchy przyjmują go i akceptują podobnie jak baśni. Z tego innego wymiaru pochodzą wartości, które wnosi w nasz, realny świat osoba Mikołaja – dobro, uczynność, wrażliwość na innych. pragnienie obdarowywania, spełniania marzeń, radość z dawania. Mikołaj opuszcza więc powoli nasz dom, ale to, co do niego wniósł pozostaje z nami i staje się szczególnie ważne podczas Świąt.

Kiedy kończy się przygoda z Mikołajem? Każde dziecko przeżywa ten moment w innym wieku, ale zwykle rozpoczęcie nauki w szkole stanowi ostateczną granicę tego etapu dzieciństwa. Trudno… Czas pożegnać Mikołaja, ale nie znaczy to, że nasze wspólne Święta nie będą już miały w sobie magii i tego szczególnego nastroju, który sprawia, że stajemy się sobie wyjątkowo bliscy. Choinka, prezenty, ale też każda wspólna chwila mają znaczenie. Celebrujmy je, a magia Świąt zagości w naszym domu.

Jednym z nieodzownych elementów Gwizdki są prezenty. Każdy z nas stara się odpowiedzieć na potrzeby innych, wyjść naprzeciw ich pragnieniom, ale przecież chcielibyśmy żeby nasze podarunki były potrzebne, miały sens i nie stały się kolejnym zbędnym gadżetem, o którym szybko się zapomina. Dotyczy to szczególnie naszych dzieci. Dziś wszystko jest na wyciągnięcie ręki, zabawki, nowinki techniczne, wielu rodziców przeżywa poważne rozterki zastanawiając się, czy jest jeszcze coś, co można by podarować dziecku? Jak sprawić mu radość i pozytywnie je zaskoczyć?

Mamy dla Was wartościową propozycję – video rozmowę z kimś wyjątkowym, kogo Wasze dziecko ceni, kto go interesuje i imponuje mu swoją pasją, życiową postawą i siłą – z Idolem. Ale już takim, który towarzyszy dziecku na kolejnym, bardziej dojrzałym etapie jego rozwoju.

Zajrzyjcie na naszą stronę. W zakładce „Bohaterowie” znajdziecie świetnych sportowców, doskonałych aktorów, ludzi mediów i sztuki, osoby znane i podziwiane, które w tym wyjątkowym, świątecznym czasie mogą zadzwonić właśnie do Waszego dziecka – czy to nie jest dobry pomysł na oryginalny prezent?

Osobę zaproszoną do rozmowy można wybrać ze względu na zainteresowania dziecka. Stawiający pierwsze kroki w sporcie młody człowiek chętnie posłucha porad mistrza i z pewnością zapamięta je na zawsze, miłośnik filmu natomiast z wypiekami na twarzy rozmawiać będzie z ulubioną gwiazdą, którą będzie mógł zapytać np. o kulisy powstawania znanego serialu. Dzięki temu spotkaniu Wasze dziecko poczuje się kimś wyjątkowym, a świat, który podziwia, stanie się bliższy i bardziej realny. Kto wie, może kiedyś samo dołączy do mistrzów w tej czy innej dyscyplinie, zostanie gwiazdą lub artystą w innej dziedzinie sztuki?

Jesteśmy pewni, że taka rozmowa może stać się impulsem i inspiracją do poszukiwania władnej drogi, wskazówką i źródłem nowej motywacji, bo z tym – wszyscy to wiemy – bywa trudno. Jako świadomi i uważni rodzice, towarzyszący dziecku w jego pasjach i zmaganiach, możemy spełnić jego najśmielsze marzenie by być blisko ludzi sukcesu, by uczyć się od nich i stawiać sobie ich za wzór. Bohaterowie, których proponujemy na rozmówców to osoby reprezentujące różne dziedziny sztuki, sportu, ludzie mediów, znani dziennikarze. Jesteśmy pewni, że jest wśród nich ktoś, z kim wasze dziecko chciałoby porozmawiać.

Dodatkowo, planując rozmowę, możecie przekazać ważne informacje o waszym synu czy córce tak, by ulubiony bohater mówił właśnie do nich, dał im kilka dobrych rad, wsparł i wyraził uznanie dla pierwszych wysiłków w rozwijaniu pasji. Czy to również nie jest magia?

Video rozmowa  z podziwianym Bohatera może – podobnie jak odwiedziny Świętego Mikołaja – przynieść Waszemu dziecku dobre przesłanie. Jeśli więc okres wiary w Świętego Mikołaja za Wami, pamiętajcie, Święta nadal mogą być czasem, w którym dzieją się cuda.

Magicznych Świąt!

Nie ma Twojego Bohatera w naszej bazie?

Napisz do nas! – zrobimy wszystko, żeby Was skontaktować! biuro@twojbohater.pl

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.