Video rozmowa z Mikołajem – JAK TO DZIAŁA?
26 kwietnia 2021Dlaczego właśnie NASZ Mikołaj?
26 kwietnia 2021Kiedy zbliżają się święta rodzice zwykle zadają sobie pytanie, jak i co mówić dziecku o Świętym Mikołaju? Czy zapraszać tę bajkową, fikcyjną postać do świątecznej rzeczywistości? A może należy trzymać się faktów i nie mamić dziecka istnieniem niewidzialnego?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania. Nasz stosunek do Mikołaja wynikać będzie min. z wartości, które jako rodzina wyznajemy, tego, jak chcemy obchodzić Święta, ale także naszych wychowawczych wyborów. Skoro jednak istnieje taki zwyczaj, warto mu się przyjrzeć i zastanowić jakie pozytywy niesie w sobie wiara w Mikołaja i ta wspólna, rodzinna zabawa, trochę „udawanka”, w której jednak dzieją się bardzo prawdziwe rzeczy.
Próbując ustalić podstawowe fakty dotyczące Mikołaja już napotykamy na wiele trudności. Bo kim, w zasadzie jest ten uśmiechnięty staruszek, przedstawiany zwykle w czerwonym stroju, czapce z pomponem, z workiem prezentów na plecach? Czy postacią pochodzącą z mitologii, mieszkającą na dalekiej północy, podróżującą saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów? A może biskupem Mirry z pierwszych wieków naszej ery? A może po prostu bajkowym bohaterem dzieciństwa, który umila okres Świąt nadając mu magiczny charakter?
Którąkolwiek opcję wybierzemy z pewnością nadamy Mikołajowi pewne wspólne cechy: dobry, czerpiący radość z obdarowywania, wrażliwy na potrzeby dzieci – same plusy. Może więc warto zaprosić go do domu w tym wyjątkowym czasie.
Zwyczaj obdarowywania się w Święta sam w sobie ma wiele uroku i przypomina nam o tym, jak ważne są nasze relacje, że wrażliwość na innych, bliskich, buduje między nami szczególną więź. Święty Mikołaj, jako bohater przychodzący z innego świata, pobudza wyobraźnię i wrażliwość dzieci. Staje się wzorem, super bohaterem, którego należy naśladować. Które z dzieci nie chciałoby pomagać Mikołajowi w jego trudnym zadaniu, być takie jak on – doby i zarazem tak powszechnie kochany.
Niosąc nam wszystkim dobre przesłanie Mikołaj jest, niewątpliwie, pozytywnym wzorcem, może być dla nas, rodziców, wsparciem w kształtowaniu pożądanych postaw u naszych dzieci. Jeśli więc nasze dziecko jest jeszcze na tyle małe, że obecność i realność Mikołaja, nie budzi w nim wątpliwości, bawmy się wspólnie oczekując na jego przyjście, przeżywając niezwykłe chwile kiedy pod choinką pojawiają się prezenty.
Wykorzystajmy też tę okazję, żeby porozmawiać o tym, co takiego Mikołaj w sobie ma, że kochają go wszystkie dzieci, a i dorośli czekają na jego przyjście z utęsknieniem? Czy i dlaczego warto być takim jak on. Przy okazji może się wywiązać wspaniała zabawa w wymyślanie historii o przygodach Mikołaja, który – jak przystało na superbohatera – pokonuje wszystkie przeszkody, żeby zdążyć na czas i zrealizować swoją misję.
Jeśli więc wasze kilkuletnie dziecko wierzy i czeka na Mikołaja marząc o tym, by kiedyś móc go naprawdę zobaczyć, mamy dla was wyjątkową propozycję. Pomożemy wam zorganizować to niezapomniane spotkanie z Mikołajem!
Przez naszą stronę www.twojbohater.pl możecie zamówić rozmowę z Mikołajem, który – w umówionym terminie – zadzwoni, by porozmawiać z waszym dzieckiem. Dzięki video rozmowie nareszcie nasz bohater stanie się bliski i realny a mali rozmówcy będą mogli zadać mu nawet najtrudniejsze i najbardziej niewygodne pytania, jakie przyjdą im do głów, ot, choćby: czy Mikołaj ma żonę? Z pewnością ta rozmowa dostarczy wszystkim wiele wrażeń i radości. Dzięki Waszym podpowiedziom pozostawionym w formularzu podczas zamawiania takiej rozmowy, Mikołaj będzie mógł zwrócić się bezpośrednio do Waszego dziecka chwaląc sukcesy, wspierając jego zainteresowania i pasje, motywując do podejmowania kolejnych wysiłków w ich realizacji. I tym sposobem samo spotkanie z Mikołajem okaże się prawdopodobnie najcenniejszymi najbardziej oryginalnym prezentem. Kilka dni po rozmowie otrzymacie link do filmu z video rozmowy lub nagrania. Do tego emocjonującego, niecodziennego wydarzenia można więc będzie wracać jeszcze nie raz wspominając je z dumą i radością.
Wszystko, co dobre szybko się kończy. Dzieci wyrastają z Mikołaja, przestają wierzyć, wiedzą już, że była to jedynie świąteczna zabawa. To dobry moment, by opowiedzieć o Mikołaju jako części europejskiej tradycji, o historii tej postaci, ale także o tym, że w różnych regionach Polski istnieją odmienne zwyczaje i nie wszędzie to Mikołaj przynosi pod choinkę prezenty. Na południu Polski w święta odwiedza dzieci aniołek, w okolicach Poznania Gwiazdor, a na Śląsku Dzieciątko. Tak czy inaczej, wszyscy cenimy dobroć, umiejętność dzielenia się i czerpiemy wiele radości z obdarowywania innych.