Grzegorz Wilk | Twój Bohater
Menu Zamknij

Grzegorz Wilk

Wszechstronny wokalista, aktor, kompozytor i autor tekstów.

Ulubieniec publiczności najpopularniejszego programu rozrywkowego w polskiej telewizji „Jaka to Melodia” (nieprzerwanie od 2005). Jako solista oratoriów Piotra Rubika śpiewał w największych salach USA i Kanady podczas kilku międzynarodowych tournee.

Już na początku swojej drogi pracował z wiodącymi artystami sceny polskiej takimi jak Leszek Możdzer, Jacek Cygan, Ryszard Rynkowski czy Krzysztof Krawczyk.

Współpraca z Włodzimierzem Korczem i Andrzejem Zaryckim, zaowocowała telewizyjnym koncertem „Golgota Polska”, występem w dziele „Rapsod o Cudzie Nad Wisłą” i na wydawnictwie płytowym „Święty”, gdzie Grzegorz Wilk śpiewa partie solowe. Do dziś wraz z Alicją Majewską i Zbigniewem Wodeckim występuje w oratorium.

Był solistą i aktorem wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol w latach 2004 – 2006. Jest laureatem wielu programów telewizyjnych i międzynarodowych konkursów (1998 – „Szansa na sukces”, 2002 – „Droga do Gwiazd”). W latach 2005 – 2007 występował w programie “Szymon Majewski Show” w TVN. Zdobył BRĄZOWĄ MASKĘ w III edycji telewizyjnego SHOW „Twoja twarz brzmi znajomo”(2015 r.).

W 2014 r. Grzegorz Wilk wydał swój debiutancki, autorski album FLOW. Utwór i teledysk „Nie będę po tobie płakał” zdobył ponad milion odsłon na Youtube”. Pierwsze miejsca w Top Ten na INTERII zdobyły również “Kilka ważnych słów”, “Opętany przez marzenie” i “Ćma”.

Jego fonografia obejmuje łącznie 18 płyt.

Obecnie prócz solowych koncertów z zespołem, uczestniczy w koncertach i nagraniach firmowanych przez legendarnego kompozytora Romualda Lipko.

Fot.  Marcin Oliva-Soto

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.