Filip "Wolan" Wolański | Twój Bohater
Menu Zamknij

Filip "Wolan" Wolański

Zawodnik federacji KSW.

Sport istniał w jego życiu od najmłodszych lat. Piłka, pływanie, rower, narty, tenis ziemny – długo by wymieniać. Odkąd pamięta zawsze był w ruchu i zawsze chciał zostać sportowcem. Idąc za marzeniami dotarł do dzisiejszego dnia, w którym jest zawodnikiem jednej z najlepszych organizacji w Europie KSW. Osiągnął to ciężką pracą, determinacją i jeszcze raz ciężką pracą.

Popularny „Wolan” swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2012. Był jednak czas, gdy sztuki walki nie interesowały go w sporcie najbardziej. Choć w wieku dziewięciu lat trafił na zajęcia judo, po dwóch latach zaprzestał treningów i zajął się tenisem ziemnym. W wieku lat czternastu powrócił jednak do sportów walki i rozpoczął treningi boksu, w którym walczył amatorsko. Później przyszedł czas na kickboxing i mieszane sztuki walki. Po amatorskich startach w MMA wszedł na ring zawodowy i zakończył debiutanckie starcie z Kamilem Baronem zwycięstwem już w pierwszej rundzie. W roku 2013 odniósł trzy zwycięstwa z rzędu, a rok później powtórzył ten sukces i ponownie to jego ręce były trzy razy unoszone w geście zwycięstwa. W roku 2015 Wolański stoczył jedynie dwie walki, ale również obie zakończyły się tryumfami i doprowadziły go ostatecznie do największej polskiej organizacji MMA.

Podczas debiutu w organizacji nie miał łatwego zadania, bo musiał uznać wyższość swojego rywala. Sam pojedynek został okrzyknięty najlepszym starciem roku 2016 i jednym z najlepszych w historii KSW. Mimo porażki z Marcinem Wrzoskiem, Filip zyskał sympatię i zasłużone uznanie kibiców.

Ostatnio, 3 marca 2018, podczas gali KSW 42 w Łodzi doszło do bardzo ciekawego pojedynku dwóch młodych i utalentowanych zawodników wagi piórkowej – Filipa Wolańskiego, który pokonał startującego po raz pierwszy w organizacji Bartłomieja Koperę.

Poza walkami jest normalnym, spokojnym chłopakiem. Jego hobby to muzyka, w szczególności elektroniczna, dobre kino i jedzenie. Jest ogromnym fanem serników i ma takie szczęście, że jego narzeczona robi najlepszy. ? Ukończył studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie a niedługo będzie bronił magisterium na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień prowadzi też zajęcia z MMA w rodzimym klubie Grappling Kraków dla osób początkujących i zaawansowanych.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.