Aneta Todorczuk-Perchuć i jej nowy Projekt KOFFta | Twój Bohater
Menu Zamknij

Aneta Todorczuk-Perchuć i jej nowy Projekt KOFFta

„Projekt KOFfta” to widowisko teatralno-wokalne. Łączy w sobie elementy monodramu, koncertu i stand-up comedy w najlepszym wydaniu. Oparte na piosenkach Jonasza Kofty, występie Anety Todorczuk-Perhuć oraz tekście Elżbiety Chowaniec. Wszystkie trzy warstwy składają się na jedną opowieść kobiety.

Aneta Todorczuk-Perhuć w spektaklu „Projekt KOFfta” opowiada o współczesnej kobiecie. Z ogromnym humorem obnaża kulisy kobiecości, małżeństwa i aktorstwa. Niezwykle zabawnie i trafnie pokazuje, że role, które gra kobieta w ciągu życia są nie tylko nie do pogodzenia, ale często wzajemnie się wykluczają. Kobieta kilka razy dziennie balansuje między byciem idealną żoną, namiętną kochanką, odpowiedzialną matką oraz spełnioną zawodowo aktorką.

Aneta Todorczuk-Perhuć mówi o sobie z przymrużeniem oka, bez pruderii, jednocześnie czule i pikantnie. Kobieco. Mężczyzna jej życia, wokół którego wszystko się kręci, ma wiele twarzy, które dziwnie przypominają… Jonasza Koftę.

Premiera spektaklu odbyła się 18 czerwca, w Teatrze Miejskim w Lesznie. Wkrótce będzie można go oglądać na deskach innych teatrów w całej Polsce.

W listopadzie 2016 została wydana płyta pod tytułem „Projekt KOFFta”, a rok później powstał spektakl o tym samym tytule. „Projekt KOFFta” to 12 najpiękniejszych utworów Jonasza Koffty – znanego poety lat 70-tych. To jemu zawdzięczamy powstanie nowego gatunku – piosenki aktorskiej, którą doskonale znamy z tytułów takich jak „Jej portret”, „Do łezki łezka”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Radość o poranku” czy „Pamiętajmy o ogrodach”. Część w znanych kompozycjach m.in. Włodzimierza Nahornego, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Korzyńskiego, część w nowych – Tomasza Krezymona. Elektroniczne, nowoczesne wersje utworów Kofty są pomostem w dotarciu do młodych osób, którym twórczość wybitnego pisarza jest nieznana…

„Przy Projekcie KOFFta postanowiłam zmierzyć się z nieaktorskim, tylko stricte wokalnym podejściem do śpiewania. To dla mnie coś zupełnie nowego, cały czas się uczę. Płyta to moje spełnione marzenie. To wypowiedź o tym, co drzemie w mojej duszy, sercu, mózgu. To zbiór utworów artysty, którego teksty brzmiały w mojej głowie od lat. Kofty, który mnie zachwycał, powalał na łopatki, przy którym płakałam i wzruszałam się, kiedy byłam niedojrzała. Kofty, którego podziwiałam za odwagę i inteligencję, kiedy byłam już dojrzalsza. Ta płyta opowiada o mnie. Gdybym umiała pisać, pewnie sama bym to napisała. Ale zrobił to za mnie Jonasz Kofta bardzo mu za to dziękuję.” – tak o płycie opowiada aktorka.

Jesteście ciekawi projektu? Zobaczcie poniższe materiały wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=Hhzi3dstttY – trailer projektu Koffta

https://www.youtube.com/watch?v=9A-qV11GoI8 – link do teledysku „Żyleta”

Zapraszamy na internetową rozmowę OKO WOKO – u nas na portalu TwójBohater.pl. To idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy mają mnóstwo pytań, podziwiają Anetę Todorczuk-Perchuć i są jej fanami. To także świetny pomysł na unikalny prezent dla bliskich – dziecka czy przyjaciół, którzy uwielbiają naszą aktorkę, emocje i piosenkę.

Nie ma Twojego Bohatera w naszej bazie?

Napisz do nas! – zrobimy wszystko, żeby Was skontaktować! biuro@twojbohater.pl

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.