Agnieszka Wieszczek-Kordus | Twój Bohater
Menu Zamknij

Agnieszka Wieszczek-Kordus

Od zawsze rozpierała mnie energia… W wieku 7 lat myślałam, że zostanę muzykiem. Po 4 latach nauki gry na akordeonie rozbiłam go o ziemię. Długo szukałam swojego miejsca…

Przygodę ze sportem zaczęłam w wieku 18 lat dzięki awarii samochodu, którego właścicielem był trener zapasów. Mój ojciec jest mechanikiem… Trener zamiast zapłacić za naprawę auta miał zrobić ze mnie zapaśniczkę. Udało mu się.

Jako pierwsza Polka w historii zdobyłam na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku brązowy medal w zapasach. Igrzyska w Londynie opuściłam z powodu kontuzji – zerwania więzadła krzyżowego przedniego. Na Mistrzostwach Europy w Tbilisi w 2013, w dniu swoich urodzin po raz drugi zerwałam więzadła w lewym kolanie.

Jestem bardzo ambitna i pomimo przeciwności losu nigdy się nie poddałam. Jestem kilkukrotną medalistką Mistrzostw Europy, Wielokrotna Mistrzynią Polski oraz Olimpijką z Rio de Janeiro 2016. Jestem również obecną Mistrzynią Świata Armii CISM – Macedonia 2016 oraz Mistrzynią Polski 2016. Związana jestem Wojskowym Klubem Grunwald Poznań.

Kocham adrenalinę i wyzwania, nie lubię monotonii, zawsze musi się coś dziać. Jestem szczęśliwą Mamą, Żoną i Żołnierzem Sił Powietrznych w stopniu starszego szeregowego.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.