Agnieszka Rylik | Twój Bohater
Menu Zamknij

Agnieszka Rylik

Najbardziej utytułowana polska pięściarka. „Lady Tyson”. Mistrzyni świata w boksie zawodowym, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick boxingu.

Jako 17 latka zdobyła Mistrzostwo Świata seniorek.  W następnych latach najlepsza na świecie była jeszcze trzykrotnie. W 1994 roku sięgnęła po zawodowe Mistrzostwo Europy, a rok później po Mistrzostwo Świata. W latach 2000-2005 stoczyła 18 pojedynków, w boksie zawodowym wygrywając aż 17 z nich. Jako jedna z nielicznych kobiet na świecie walczyła w kultowych miejscach dla boksu, jak Madison Square Garden w NY czy Mandalay Bay w Las Vegas.

W 2002 roku zagrała trenerkę w filmie „Superprodukcja”. Była również bohaterką filmu dokumentalnego „48 godzin z życia kobiety” w reżyserii Igi Cembrzyńskiej.

Była związana z telewizją jako komentatorka sportowa. Jesienią 2005 została reporterką programu śniadaniowego Dzień dobry TVN, w którym prowadziła autorski cykl sportowy. Wcześniej współpracowała też m.in. z redakcją sportową TVP. Współprowadziła program rozrywkowy TVN „Turbo MMAster” (2012).

Brała udział w programach rozrywkowych TVN: Taniec z gwiazdami (2005) i Agent – Gwiazdy (2017)
W 2017 roku wydana została jej książka autobiograficzna pt. „Nokaut. Historia bokserki”.

Prowadzi wyklady motywacyjne dotyczące między innymi teambuildingu, samoobrony, wystąpień publicznych, stresu, relacji sportu i mediów.

Jak  sama mówi „Możesz wszystko tylko przestań się bać”.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.