Radosław Majewski | Twój Bohater
Menu Zamknij

Radosław Majewski

Polski piłkarz, doświadczony pomocnik. Właśnie zasilił szeregi Western Sydney Wanderers FC. W sezonie 2018/2019 grał jeszcze w polskiej Ekstraklasie – w klubie Pogoń Szczecin, do którego zawitał z Lecha Poznań. Wcześniej większość piłkarskiego życia spędził jednak poza granicami kraju.

Swoją karierę rozpoczął w Zniczu Pruszków, z którego na początku 2007 roku przeszedł do Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Z tą drużyną zdobył Puchar Polski oraz dwukrotnie sięgnął po Puchar Ekstraklasy. Latem 2008 roku po fuzji Dyskobolii oraz Polonii Warszawa został zawodnikiem tego drugiego klubu. W 2009 roku został na rok wypożyczony do Nottingham Forest. Pierwszego gola w nowych barwach zdobył już po miesiącu w wygranym spotkaniu Pucharu Ligi Angielskiej. Cztery dni później zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze, pokonując w pierwszej minucie spotkania bramkarza rywali strzałem z ok. 28 metrów.

W 2010 roku Nottingham potwierdziło, że Majewski zostaje w klubie na stałe. Dorobek goli w sezonie zapewnił mu miejsce w jedenastce kolejki Sky Sports. A w 2012 dzięki zdobyciu hat-tricka w wygranym meczu ligowym z Crystal Palace ponownie wybrany został do najlepszej jedenastki kolejki. Potem reprezentował barwy Huddersfield Town, a tuż przed przyjściem do Kolejorza grał w lidze greckiej – w klubie PAE Veria.

Pomocnik w swojej dotychczasowej karierze rozegrał ponad 300 meczów, z czego połowę z nich na boiskach angielskiej Championship. Był w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 21 oraz do lat 23. W 2007 roku zadebiutował w kadrze seniorskiej, w której zagrał dziewięć spotkań.

error: Przepraszamy, materiał niedostępny.